Novinky

Apple sdruží své služby. V rámci Apple One nabídne hromadné předplatné

O tom, jak se Apple v posledních letech snaží stále více prosazovat různé předplatitelské služby, jsme už toho napsali skutečně hodně. Prakticky každý rok se na tomto poli objeví nějaká novinka. Ať už jde o Apple Music, Apple Arcade nebo například Apple TV+. Právě v tomto je dnešní doba poměrně složitá. Není těžké představit si situaci, kdy si chcete občas zahrát nějakou hru, poslechnou hudbu a pustit si oblíbený seriál. Všechny odnože těchto předplatitelských služeb navíc nabízí i konkurenční společnosti, z nichž každá nabízí něco navíc a měsíční výdaje pak jen rostou.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Apple se tento problém alespoň částečně pokusí vyřešit. Pravděpodobně totiž chystá představení jedné superslužby, která všechny předplatné zastřeší do jednoho. To by mělo přinést úsporu těm, kteří si dnes u Apple předplácí větší množství služeb. Novinka ponese název Apple One a představit by se mohla už na podzim, nejspíše v říjnu. Apple pravděpodobně nabídne několik různých balíčků. Uživatelé si tak budou moci nakombinovat, které služby si v rámci Apple One předplatí.

Zatím se mluví o tom, že Apple nabídne v rámci produktu One tři až čtyři balíčky. Půjde o předplatné Apple Music a Apple TV+. Další stupeň nabídku rozšíří o Apple Arcade, případně o Apple News+. Nejdražší balíček Apple One by poté mohl nabídnout i rozšířené úložiště na iCloudu.

Apple chystá další službu, za kterou si nechá zaplatit. Tentokrát se zaměří na sport a zdraví

Pro Apple tak jde o další způsob, jak své služby nabídnout většímu množství uživatelů. Obecně se totiž předpokládá, že tento segment bude mít v rámci společnosti stále větší váhu. O tom svědčí i neustále rostoucí tržby z předplatného. Vedle toho chystá Apple také zcela novou službu, která bude zaměřena na fitness. Ta za pravidelný měsíční poplatek nabídne virtuální fitness kurzy vedené profesionálními lektory.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button