AktualityNovinkyOkénko do minulostiZ historie Apple

Apple u soudu se Samsungem ukázal dosud utajované koncepty iPhonů

Soudní bitva mezi Applem a Samsungem má kromě obří pokuty v neprospěch jihokorejské společnosti ještě jeden zajímavý důsledek. Před soudem, který se týkal údajného kopírování designu tehdejších vládců smartphonů byl totiž Apple nucen ukázat světu některé dosud utajované koncepty.

Některé, jako například osmiúhelníkový iPhone vypadají i na svou dobu velmi bizardně.

Další ukázka představuje koncept, ze kterého pravděpodobně vyšel iPhone 4. Výsledné dílo se ale vydařilo o poznání více…

Jeden z návrhů dokonce místo ikonického čtverečku na domovském tlačítku dostal ne příliš vkusný nápis “menu“. Celý telefon je navíc zabalen do stříbrných okrajů.

Tento koncept zase připomíná mnohé současné, zejména levnější, smartphony s androidem, zajímavě ale působí kombinace bílého zadního krytu a černého okraje kolem displeje.

screen shot 2015-12-09 at 11.06.30

Návrh se zaoblenými okraji zase může působit jako dnešní telefony Sony řady Xperia.

iphone-prototype-sleek

Nevíme, jak dalece byly tyto koncepty daleko od reálné výroby, musíme ale uznat, že výsledný iPhone 4 se zdařil mnohem lépe, než Applem odkryté vize.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button