AktualityNovinky

Apple vyhrál další bitvu, Samsung mu musí zaplatit 548 milionů dolarů. Válka však ještě zdaleka neskočnila

Dlouholetý spor Applu s jeho největší rivalem, ale také významným dodavatelem – Samsungem nabral včera na obrátkách. Jihokorejský Samsung totiž nakonec odsouhlasil zaplacení pokuty svému americkému sokovi, která byla vyměřena na 548 milionů dolarů. V přepočtu tedy asi 13 miliard korun. Spor se rozhořel v roce 2012, když byl Samsung obviněn Applem za kopírování designu tehdejšího iPhonu. Druhou dějovou linku sporu tehdy sehrála až nápadně podobná balení, ve kterých byly obě vlajkové lodě expedovány.

Soud původně Applu přiznal odškodnění ve výši jedné miliardy dolarů, to však bylo postupně ořezáno až na dnešní výši, kterou Samsung s hořkostí přijal a už se proti ni neodvolal. Platba by tedy opravdu měla proběhnout a to během příštích 10 dnů. Celý gigantický spor však ještě nekončí. Oba giganti totiž spolu jednou ještě jeden spor, ve kterém se dohadují o mnoho dalších patentů. Samsungu byla také přinána další pokuta ve výši 382 miliard dolarů, ta však dodnes nevešla v platnost.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button