Novinky

Apple rozšiřuje bezplatné opravy první generace Apple Watch s odděleným zadním krytem

Stejně jako mnoho ostatních produktů v první generace i Apple Watch nebyly zcela perfektní. Z pohledu filosofie zařízení to bylo a stále je v pořádku – hlavní kámen úrazu se však ukrývá v konstrukci, respektive použitém výrobním procesu. Značná část uživatelů totiž začala pozorovat postupné odlepování kruhového panelu na spodní straně, který obsahuje monitor srdečního pulsu a další senzory. Na vině je s nejvyšší pravděpodobností lepidlo, které nebylo dostatečně silné, což se v krajním případě projevilo úplným oddělením zadní části od zbytku hodinek.

Apple se z toho důvodu rozhodl pro prodloužení záručního krytí na 3 roky. Podmínkou k úspěšnému uplatnění rozšířeného krytí je deklarování této konkrétní závady. Bezplatná oprava se vztahuje na všechny modely Apple Watch Sport, Edition a Hermès. Redakci serveru MacRumors se v této souvislosti podařilo získat interní poznámku, kterou Apple rozeslal všem obchodním partnerům a distributorům, kde popisuje výrobní vadu a informuje o prodlouženém krytí.

Nepříjemný pohled do útrob Apple Watch

Apple zjistil, že u některých kusů Apple Watch (1. generace) může dojít k oddělení zadního krytu od pouzdra hodinek. Společnost Apple bezplatně opraví každé takto poškozené zařízení a povoluje prodloužení záručního krytí po dobu tří let od data zakoupení.

Pokud jste v minulosti zaznamenali stejný problém a za opravu hodinek zaplatili, doporučujeme se obrátit na oficiální podporu Applu a požádat o vrácení peněz.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close