Novinky

Apple chystá zařízení pro rozšířenou realitu, ve VR nevidí žádný smysl

ar-vr

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook se stal hostem v rozhovoru pro server BuzzFeed News, kde prozradil několik zajímavých myšlenek o pohledu na rozšířenou a virtuální realitu. Podle Cooka zatím neexistuje žádná náhrada za lidský kontakt. V průběhu rozhovoru mimo jiné naznačil, že virtuální realita není technologií, která má šanci na masový úspěch. Daleko větší potenciál se údajně skrývá v rozšířené realitě, která může poskytnout velice zajímavé možnosti při každodenním používání.

Tim Cook v jedné z odpovědí také nepřímo naznačil, že ještě nenastal ten správný čas pro představení finální produktu. Je tedy evidentní, že Apple pracuje na zcela novém typu zařízení, které bude úzce spjato se sociálními vazbami a rozšířenou realitou. Zda půjde o reinkarnaci brýlí Google Glass či zcela něco jiného, je zatím předmětem dohad.

tim-cook-office

Současný vývoj se soustředí na nejrůznější typy virtuální reality. Apple však tuto platformu považuje za slepou větev. Největší překážku vidí v izolaci člověka od okolí po nasazení brýlí. V jistém ohledu jde o zajímavou myšlenku, z níž lze vypozorovat náznaky toho, co lze v následujícím období od Applu očekávat.

Štítky

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close