Novinky

Apple nevidí ve virtuální realitě budoucnost. Všechny karty hodlá vsadit na rozšířenou realitu

tim-cook-confirms-that-apple-is-working-on-augmented-reality

Tim Cook již v několika rozhovorech pronesl, že ačkoli virtuální realita nabízí velmi intenzivní zážitek, jeho společnost vidí budoucnost v rozšířené realitě. Jako klíčový důvod označil izolaci uživatele od okolí, což podle Cooka není optimálním řešením. Doposud jsme však od Applu nedočkali žádného konkrétního produktu, který by firemní myšlenku převedl do praxe. V zákulisí se často hovoří o projektu, jehož úkolem je vývoj zařízení připomínajícího brýle Google Glass. Netřeba dodávat, že s přihlédnutím na současné možnosti se finálního produktu s podobnou koncepcí nedočkáme dříve jak za několik let.

apple-augmented-reality

Nástrojem pro nasazení rozšířené reality do ekosystému se stane iPhone, respektive nativní aplikace Mapy, která dostane velice atraktivní rozšíření. Nasvědčuje tomu patentová přihláška s názvem “Augmented reality maps“, která popisuje mapovou aplikaci spolupracující s integrovaným fotoaparátem. Uživatel díky mapovým podkladům a živému náhledu skrze hledáček získá přístup k rozšířenému pohledu na okolní prostředí.

V praxi to může fungovat tak, že pokud během navigování namíříte smartphone na libovolnou budovu, v reálném čase se zobrazí informace o institucích a obchodech, které v ní mají svou pobočku.

apple-patent-augmented-reality-maps-drawing-002

Virtuální realita nabízí celou řadu zajímavých aplikací a zážitků, ale nemyslím si, že má potenciál, aby se stala masově rozšířenou záležitostí. Velký potenciál vidím v technologii rozšířené reality, která je z našeho pohledu daleko atraktivnější“, uvedl Tim Cook na otázku, jak pohlíží na současný boom kolem virtuální reality. Díky těmto vyjádřením je nadmíru jasné, kudy se hodlá Apple v horizontu následujících let ubírat. Klíčovým faktorem pro uvedení nových technologií je ideální načasování, v němž je kalifornský výrobce opravdovým mistrem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close