Novinky

Apple prodal o polovinu více počítačů než loni. Na Lenovo, HP a Dell to ale nestačí

Pryč jsou doby, kdy Apple zveřejňoval přesná čísla prodaných iPhonů. Stejně tak americká společnost tají také prodejní výsledky svých dalších produktů. Mezi mini i počítačů. Naštěstí ovšem existuje řada analytických firem, které vývoj na trhu se spotřební elektronikou bedlivě sledují. Mezi ně patří také společnost IDC, která nyní zveřejnila prodejní výsledky trhu s osobními počítači. Jde o segment, kterému Apple nekraluje, je až na čtvrtém místě. V posledních čtvrtletí však dokázal svůj podíl na trhu podstatně navýšit.

Dodávky nových Maců totiž ve sledovaném období zvrostly o 49 procent. Díky tomu zvýšil Apple v meziročním srovnání svůj tržní podíl z 6,8 % na 8 %. Stále je ovšem až čtvrtým nejúspěšnějším výrobcem počítačů. Více strojů, než Apple dodává Lenovo, HP a Dell. IDC odhaduje, že Lenovo dodalo v uplynulém čtvrtletí svým zákazníkům 23 milionů počítačů, což představovalo každý čtvrtý kus. Dalších 20 % trhu patří firmě HP a 17 % si ukrojil Dell.

Apple ovládl svět polovodičů. Polovina všech 5nm čipů nese jeho logo. Samsung se musí spokojit s třetím místem

Celkově za poslední kvartál našlo svého majitele 91,5 milionů nových počítačů, což představuje nárůst o 20 milionů kusů. Dařilo se všem velkým výrobcům. Například lídr trhu Lenovo dodal na trh o třetinu více počítačů než loni. Nejlépe se ovšem svou pozici podařilo utvrdit Applu. Zatímco v posledním čtvrtletí 2019 si nový počítač pořídilo 4,9 milionů uživatelů, o rok později to bylo 7,3 milionů. V předvánočním období, které je tradičně velmi silné, Applu nejspíše pomohlo představní nových zařízení s procesorem M1, který mohl mnoho uživatelů přinutit k upgradu svého zařízení.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button