AktualityNovinky

Apple se vyjádřil k procesorům A9 od Samsungu a TSMC. Rozdíl ve výdrži skutečně existuje

Včera jsme vás informovali o prvních výsledcích, které poukazovaly na rozdíly ve výdrži iPhonu 6s s čipsety Apple A9 od Samsungu a TSMC. Naměřené hodnoty se rozcházely až o dvě hodiny ve prospěch procesoru od společnosti TSMC, což řadu uživatelů právem znepokojilo. Rázem se vyrojila řada otázek, jak si může výrobce něco podobného dovolit u prémiového produktu, jehož cena začíná nad hranicíc dvaceti tisíc. Celá kauza pochopitelně doputovala až do sídla Applu, od kterého jsme se dočkali oficiálního vyjádření, v kterém se vše snaží uvést na pravou míru.

a9

Kalifornský výrobce se hájí tím, že oba procesory podrobil internímu testování, které vykázalo odchylky v rozmezí od dvou do tří procent, což nepřekračuje stanovené limity. Testovací benchmarky využívají neadekvátní metodiku meření, během něhož vytěžují procesor na absolutní maximum, aby co nejrychleji vyčerpaly kapacitu integrovaného akumulátoru. To ovšem neodpovídá běžnému režimu, jakým je smartphone používán v praxi. Podle Applu je jeho čipset A9 v iPhone 6s a 6s Plus to nejlepší, na co lze v chytrých telefonech narazit a obě varianty splňují vysoké požadavky na finální jakost.

Co se týče našeho názoru, jedná se o relativně zajímavou událost, jelikož Apple se k podobným kauzám zásadně nevyjadřuje. Důvodem se zřejmě stal citelný tlak ze strany odborné komunity, která volala po vysvětlení. Pokud by se skutečně ukázalo, že jeden z čipsetů výrazně převyšuje druhý, mohlo by to mít negativní dopad na další prodeje letošních novinek.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button