Novinky

Apple připravuje nálož nových produktů. V září se ukáží nové iPhony, počítače i hodinky

Od nejdůležitější události v kalendáři společnosti Applu nás dělí už jen dva měsíce. Jen málokdo asi pochybuje o tom, že zářijová konference bude patřit hlavně nové generaci iPhonů. Podle posledních zpráv to ovšem vypadá, že Apple pro své zákazníky a fanoušky chystá celou řadu dalších novinek. Kromě nových iPhonů se totiž objeví také modernizovaný Mac Mini, řadu Macbook doplní laptop s nižší cenovkou a objeví se také nové Apple Watch. Vezměme to ale popořadě.

Trojici iPhonů doprovodí nové iPady

Už dlouho se mluví o tom, že letošní září bude patřit zejména trojici nových iPhonů. Nástupce iPhonu X doplní také zvětšená verze Plus a zcela nový model, který by měl lákat hlavně cenou. Na rozdíl od svých dražších sourozenců zůstane věrný LCD panelům a jeho zadní strana se pochlubí snímačem fotoaparátu s jediným objektivem. Všechny tři novinky ovšem dostanou bezrámečkový displej, technologii pro snímání obličeje Face ID a novou řadu čipů A12. Pozadu nezůstane ani modelová řada iPadů. Face ID a displej bez okrajů by totiž letos měly dostat i jablečné tablety.

Mac Mini a MacBook Air čeká vzkříšení

Po téměř čtyřech letech se vylepšení dočká i nejmenší počítač v nabídce Applu. Mac Mini byl totiž naposledy aktualizován na konci roku 2014. Apple tak svému miniaturnímu počítači nejspíše nadělí nový procesor. Není také vyloučeno, že Mac Mini dostane i nové šasi. Od roku 2014 technologie samozřejmě pokročila, takže je možné, že Mac Mini si vystačí s ještě menším tělem. Nové procesory by měly dostat i stolní počítače iMac. Známý analytik Ming-Chi Kuo kromě toho odhaduje, že ikonické počítače iMac dostanou také lepší obrazovky.

Už několik let se mluví o tom, že Apple chystá výraznější upgrade svého nejlevnějšího MacBooku s označením Air. Zatím jsme se však každý rok dočkali jen drobného hardwarového vylepšení. Letošní Keynote by ale v tomto ohledu mohla být přece jen jiná. Podle zprávy Ming-Chi Kua totiž Apple připravuje premiéru MacBooku s nižší cenovkou. Není ovšem jisté, že se bude jednat přímo o MacBook Air. Je možné, že místo neoblíbenějšího počítače v nabídce společnosti místo toho zaujme levnější verze 12″ MacBooku.

Apple Watch dostanou větší displej

Posledním produktem, jež Apple na podzim také chystá vylepšit jsou chytré hodinky Apple Watch. Čtvrtá generace hodinek by měla přinést hned dva nové modely, které dostanou větší obrazovku. Mluví se úhlopříčce 39,9 a 45,2mm, což je zhruba o 15 procent více než v případě současných modelů. Je ovšem možné, že celkové rozměry hodinek zůstanou zachovány a nafouknutí displejů umožní redukce rámečků. Vylepšeny pak budou zejména funkce pro monitoring zdraví.

 Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button