Novinky

Apple přidá do iOS speciální funkci, aby se lidé přes AirTags nešmírovali

Aplikace Find My iPhone je už roky automatickou součástí všech verzí operačního systému iOS. Poměrně nedávno prošla zásadní změnou, kdy se přejmenovala na Find My (Najít) a sdružila pod sebe také do té doby samostatnou aplikaci Find My Friends. Vypadá to, že s nástroji pro lokalizaci má Apple docela velké plány. Už měsíce se totiž mluví o představení nového zařízení s názvem AirTags, které by s touto aplikací mělo úzce spolupracovat. Nyní navíc kód operačního systém iOS 14.5 beta ukázal další vylepšení aplikace pro lokalizaci zařízení, členů rodiny či přátel. 

Zdroj: Macrumors

Kousek kódu totiž prozradil, že v Applu připravují funkci, která by nás měla varovat, pokud byste měli být někým sledování více než je zdrávo. Zatím to vypadá tak, že nová funkce je jednou z příprav na uvedení právě lokalizačních štítku Apple AirTags. Novinka v kódu, kterou Apple nazval Item Safety Alerts, by zde měla být od toho, aby uživatele upozornila v případě, že jej někdo nepatřičně sleduje právě prostřednictvím AirTag. Mohlo by jít o někoho, kdo vám lokalizační zařízení nenápadně strčí do batohu, díky čemuž by mohl přesně sledovat váš pohyb. 

Apple vydal již třetí beta verzi iOS 14.5, ve které potvrdil brzký příchod AirTags

Jde tedy o funkci, kterou nejspíše většina z nás v akci nikdy ani neuvidí. Člověk ale nikdy neví. Podobná situace zkrátka někdy může nastat. Apple navíc neustále zdůrazňuje, jak mu záleží na zachování soukromí jeho uživatelů. Bezpečnostní prvek je proto jakousi záchrannou brzdou, která by měla zabránit zneužití zařízení, které by mělo být používáno maximálně pro hledání ztracených klíčů. Apple se navíc nechce omezovat jen na AirTags. Funkce by měla zachytit i podobné přístroje jiných výrobců. Například Samsung má už svůj Galaxy SmartTag. V minulosti už se přitom podobné situace staly. Například v roce 2018 sledoval muž svou bývalou partnerku na každém kroku. Následně se ukázalo, že k tomu používá sledovací zařízení. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button