Novinky

Apple přestal v Německu prodávat iPhony. Prohraný soud může mít ještě vážnější dohru

Patentové spory mezi technologickými lídry jsou naprosto běžnou záležitostí. Někdy to připomíná hašteření dvou malých dětí, které si vyčítají podobnost svých báboviček. Čas od času však dojde na nemilosrdné lámání chleba, které dokáže jednu z nesvářených stran pěkně zabolet.

Na lavici poražených se tentokrát posadil Apple, který u německého soudu prohrál spor se společností Qualcomm. Ta kalifornského giganta žalovala za porušení patentu, který řeší způsob, jakým mobilní zařízení snižuje svou spotřebu během datových přenosů. Konkrétně jde o technologii Envelope Tracking, která má být použita v modemech obsahující čipy Intel a další součástky od společnosti Qorvo.

Apple na prohraný soud zareagoval poměrně nečekaně a z kamenných prodejen hbitě stáhl iPhone 7 a iPhone 8, které disponují hardwarem od výše zmíněných dodavatelů. Novějších modelů iPhone Xs, iPhone Xs Max a iPhone Xr se toto opatření nedotklo. Kalifornský výrobce plánuje odvolání, nicméně s ohledem na vývoj případu není vůbec jisté, zda to něco na současném stavu změní. 

Ačkoli je Německo pro Apple relativně malý trh, prohraný soud může posloužit jako exemplární případ v dalších líčeních. Zvrat mohou způsobit pouze nové důkazy, které by Apple postavily do výhodnější pozice. Ať už tento případ nakonec dopadne jakkoli, válka mezi oběma rivaly tímto rozhodně neskončí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button