Novinky

Apple představil watchOS 8: zdraví a sport (opět) na prvním místě

Apple nám na dnešní konferenci jasně ukázal, že mu jde primárně o dvě věci – soukromí a zdraví jeho uživatelů. A v případě watchOS 8 je naprosto evidentní, že Apple Watch budou i nadále rozvíjet svou roli osobního trenéra a zdravotního kouče. Apple nám pravděpodobně nechtěl propálit všechny novinky před uvedením nových Apple Watch Series 7, a proto nám ukázal pouze několik drobných vylepšení.

Foto: Apple / WWDC 2021

Zbrusu nová je aplikace Dýchání, která dostala přepracované rozhraní a několik nových animací. Vylepšení se dočkala také aplikace Cvičení, díky níž půjde nově zaznamenat Tai Chi a Pilates.

watchOS 8: ve jménu zdraví

Součástí watchOS 8 bude nový „portrétový“ ciferník pracující s fotografiemi z galerie připojeného iPhonu. Zbytek novinek prakticky čerpá z nově přidaných funkcí, které se objeví v iOS 15. To znamená například provázání s novou aplikací Mapy, Poznámky nebo Wallet, kam půjde nahrát dokonce občanku či klíče od hotelového pokoje.

Foto: Apple / WWDC 2021

Provázání bude fungovat také u funkce Focus, která v závislosti na uživatelských profilech bude umět eliminovat příchozí upozornění podle předem nastavených kritérií. Nově bude vypadat také notifikační centrum, kde se notifikace budou řadit dle kontextů. Příjemnou novinkou je také to, že Apple Watch Series 6 půjde využít při hledání AirTagů.

Foto: Apple / WWDC 2021

Ačkoli Apple nebyl příliš konkrétní, je naprosto jasné, že Apple Watch budou při monitorování pohybu a zdravotních funkcí ždímat ze všech integrovaných senzorů naprosté maximum. Díky novým algoritmům ve watchOS 8 budou Apple Watch schopné lépe pracovat se získanými daty a díky tomu poskytnou komplexnější interpretace v aplikaci Zdraví na iPhonu. Díky tomu se dočkáme propracovanějších analýz spojených s chůzí, držením těla a řadu dalšího.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button