Novinky

Apple odhalil další generaci magické klávesnice pro iPad a kouzelnou Apple Pencil Pro

Apple dnes nepředstavil jen další generaci iPadu Pro a iPadu Air, ale do světa vypustil také nové příslušenství, které posouvá schopnosti iPadů mnohem dál za segment běžných tabletů. Nakonec jsme se dočkali nové Magic Keyboard a především značně inovované Apple Pencil Pro.

Jako první si odbyla svou premiéru zbrusu nová Magic Keyboard, která je ovšem kompatibilní pouze s nově představeným 11“ a 13 iPadem Pro s M4 čipem. Před keynote se objevovaly spekulace, že nová klávesnice bude z hliníku. Apple však Magic Keyboard udělal ještě lehčí a tenčí a zároveň jí nadělil hned několik užitečných funkcí, které ocení nejen profesionálové.

Konečně s ESC na správném místě

Stále zde najdeme horní řadu kláves, která umožňuje rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím, jako je regulace jasu, hlasitosti a další. Za mnohem podstatnější však považuji to, že Apple se rozhodl do levého horního rohu přidat klávesu ESC. Upřímně si troufám tvrdit, že nebudu sám, komu toto vylepšení udělalo doslova obrovskou radost.

Vylepšení doznal také trackpad, který je skleněný, ale především výrazně větší. Stejně jako na MacBooku pak dokáže poskytnout haptickou odezvu, takže práce s ním bude podstatně pohodlnější záležitostí, než tomu bylo doposud. Z další výbavy si zaslouží zmínit kompletní podsvícení všech kláves a průchozí USB-C konektor pro nabíjení. Je pouze škoda, že Apple nezapracoval také na maximálním úhlu otevření. Z dostupných materiálů se totiž zdá, že úhel náklonu bude stejný jako u předešlé verze.

Co se týče ceny, Magic Keyboard pro 11“ iPad Pro (M4) vychází na 8 690 Kč, varianta pro 13“ iPad Pro (M4) vás vyjde na 9 990 Kč. Pro novou Magic Keyboard stále platí, že bude dostupná ve dvou barvách – bílá a černá.

Funkce Apple Pencil Pro míří na digitální tvůrce

Druhou novinkou v oblasti tabletového příslušenství se stala Apple Pencil Pro. Nová iterace digitálního pera přichází se stejným kabátkem, ovšem ty největší změny se tradičně ukrývají pod její kapotou. Apple Pencil Pro totiž podporuje nová pohybová gesta, která mají usnadnit práci s grafickými editory a obecně pomoci zvýšit celkovou produktivitu.

Nově tak můžete Apple Pencil Pro stlačit či převalovat ze strany na stranu a tím si usnadnit anotování, kreslení či jakékoliv jiné tvoření, při němž budete digitální pero používat. Uvnitř konstrukce se nachází také Taptic Engine, který je zodpovědný za haptickou odezvu při konkrétních akcích. 

Užitečnou vychytávkou je i nativní podpora lokalizačního protokolu, který pracuje s aplikací Najít. Apple Pencil Pro je kompatibilní s modely iPad Air (M2) a iPad Pro (M4). Objednat ji lze již nyní, přičemž expedice k zákazníkům začnou od 15. května.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button