AktualityNovinky

Apple představí nové iPady už za týden spolu s iPhonem 6s

Samotný Apple o události naplánované na 9. září tvrdí, že se bude jednat o jednu z nejvelkolepějších akcí v historii firmy. Tomuto tvrzení nahrává i fakt, že se celá událost odehraje v San Fraciscu, tedy ve městě, kde byl před lety představen kultovní počítač Apple II. Do teď se mělo zato, že kromě nové generace iPhonů se dočkáme také nové Apple TV a nových náramků pro iWatch. Podle čerstvě vydané zprávy se ale příští týden dočkáme také dvou nových iPadů. Konkrétně by mělo jít o dlouho očekávaný iPad Pro s obří uhlopříčkou a podstatně vylepšený iPad Mini 4.

Bill Graham Civic (Exposition) Auditorium, 99 Grove St, SF

Potvrzuje se tak předchozí spekulace podle které si iPad Air na upgrade počká ještě rok. Podle původních předpokladů měly být nové iPady představeny až v říjnu. Nyní je ve hře varianta, podle které budou prodejci od října už sbírat předobjednávky. První iPady Pro by se tak k prvním zákazníkům měly dostat v průběhu listopadu.

ipad-pro-concept

iPad ve velikosti MacBooku nabídne oproti ostatním tabletům produkovaným Applem několik vylepšení. Kromě 12 palcového displeje s Force touch, který bude možno ovládat stylusem, dostane nový král iPadů jako jediný v nabídce iOS 9.1. Všechna ostatní představená zařízení budou podporovat iOS 9.

U iPadu Mini 4 se konečně dočkáme vylepšeného hardwaru, kterému by měl vévodit čip A8. Software pro nejmenší iPad by měl také nově podporovat zobrazení rozdělené obrazovky.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button