Novinky

Apple před lety vyvíjel HomePod s baterií. Takové zařízení mu ale nedávalo smysl

Troufáme si tvrdit, že každý majitel HomePodu mini se už zamyslel nad tím, jak by bylo fajn, kdyby bylo možné malý reproduktor pohodlně přenášet. Třeba ji jej z obýváku vzít na chvíli do kuchyně nebo do pracovny. Chytrý reproduktor od Applu je však závislý na přívodu elektrické energie, což jeho častější přenášení docela znepříjemňuje. Řešením by samozřejmě byla baterie. Přesně tuto myšlenku měli před pár lety také v Applu.

Zdroj: Apple

Alespoň to tedy tvrdí uznávaný analytik Mark Bloomberg, který ve svém newsletteru nyní přinesl informace o tom, že značka před časem připravovala přenosný HomePod. „Před několika lety v Applu probíhala diskuze nad představením chytrého reproduktoru vybaveného baterií. Byl bych ale překvapen, kdyby podobné zařízení Apple v následujících letech skutečně představil,“ napsal Gurman. Argumentuje tím, že reproduktory na iPhonu a iPadu jsou nyní velmi slušné. Pro společnost tedy nedává smysl nabízet lidem alternativu v podobě podstatně levnějšího chytrého reproduktoru. Gurman k tomu dále uvádí, že pokud Apple někdy podobný produkt představí, schová jej pod svou značku Beats.

Vylepšený fotoaparát, A15 a podpora 5G. Jaké novinky přinese další iPad Air?

Pro kontext je také důležité uvést, že právě nedávno společnost zařízla poslední přenosný reproduktor ve své nabídce. I ten prodávala pod značkou Beats. Loni skončil i původní HomePod v plné velikosti. Nabídka Applu a jemu podřízené odnože Beats je tak v tomto směru aktuálně dost chatrná. Jediným podobným zařízením kromě sluchátek, je totiž pouze HomePod mini. Gurman ve svém newsletteru zmínil také očekávaný AR/VR headset. Podle něj dostane čip na úrovni procesoru M1 Pro z MacBooku Pro a jeho cena překoná 2 tisíce dolarů.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button