Novinky

Apple představil AirPods Max: luxusní sluchátka přes uši s aktivním potlačením hluku

Před několika okamžiky Apple oficiálně představil AirPods Max, která jsou dlouho očekávaný produktem. Jedná se o největší sluchátka, která Apple zatím vyrobil. Zároveň je tento model první zástupce řady sluchátek AirPods, který má konstrukci přes uši (over-ear). Mají několik podobných funkcí, které najdete i u modelů AirPods nebo AirPods Pro. Sluchátka mají několik režimů mezi které patří adaptivní ekvalizér, aktivní potlačení okolního hluku, režim propustnosti a prostorové audio, kterého jsme se dočkali s příchodem iOS 14. 

Zdroj: Apple

AirPods Max: špičkový zvuk a dlouhá výdrž

AirPods Max koupíte v pěti barevných variantách, vesmírně šedá, stříbrná, nebesky modrá, zelená a růžová. „V nitru těchto sluchátek se nacházejí 40 milimetrové měniče, které vám přinesou ten nejlepší zvukový požitek. V obou mušlích se také nachází jedinečný H1 čip. Na sluchátkách najdete dva ovládací prvky, přičemž jedním je korunka Digital Crown a druhé je tlačítko hlukového filtru,“ sděluje Apple na své stránce. AirPods Max váží pouhých 384 gramů a součástí produktu je také transportní pouzdro. AirPods Max vydrží až 20 hodin na jedno nabití při aktivním potlačování okolních ruchů. Až 20 hodin přehrávání filmů na jedno nabití se zapnutým prostorovým zvukem, až 20 hodin hlasových hovorů na jedno nabití a za 5 minut se nabijí zhruba na 1,5 hodiny poslechu.

Pouzdro nese název Smart Case a vaše sluchátka udržuje v ultraúsporném režimu, ve kterém si baterie zachovává úroveň nabití. Po obvodu sluchátek se nachází celkem 9 mikrofonů, přičemž osm z nich se používá na aktivní potlačení okolního hluku a tři mikrofony na snímání hlasu (dva sdílené a jeden samotný). Ve sluchátkách se poté nachází celá řada snímačů, mezi které patří optický senzor,  snímač pozice, snímač rozpoznání pouzdra, akcelerometr a gyroskop. 

Mně osobně se sluchátka velmi líbí a nejzajímavější mi přijda zejména integrace otočné korunky Digital Crown, kterou známe z Apple Watch. A co vy, líbí se vám další novinka od Applu? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button