Novinky

Apple pracuje na novém externím monitoru, vybavit jej hodlá procesorem z iPhonu 11

Monitor Pro Display XDR je tu s námi už nějakou dobu, což mu ovšem z jeho atraktivity ani v nejmenším neubralo. Stále se jedná o jeden z nejlepších monitorů současnosti a tomu pochopitelně odpovídá také cena. A to je ostatně hlavní důvod, proč komunita uživatelů vyhlíží dalšího sourozence. Pokud totiž patříte mezi hobby fotografy nebo tvůrce videí, jen těžko si lze představit, že si domu pořídíte Pro Display XDR za bezmála 150 tisíc korun. Naštěstí to ovšem vypadá, že bychom se v dohledné době mohli dočkat dalšího monitoru, který bude dostupnější a zároveň nabídne zajímavou funkční výbavu.

V kuloárech se totiž začíná hovořit o tom, že Apple interně testuje monitor s kódovým označením J327. Ačkoli přesné parametry ještě neznáme, do světa stihlo uniknout, že součástí výbavy bude čipset A13 Bionic. Technicky vzato má jít o stejný procesor, který Apple poprvé nasadil u iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro.

Pokud si nyní říkáte, k čemu může takový čipset v monitoru sloužit, tak možných scénářů je hned několik. Apple může výkon procesoru a dalších jednotek včetně Neural Engine využít k tomu, aby pomohl připojenému Macu se zpracováním náročných grafických úkonů. Další variantou je nativní podpora AirPlay, respektive možnost bezdrátového sdílení obrazu z iPhonu, iPadu či Macu.

Zdroj: Unsplash (autor: Aaditya Ailawadhi)

Ačkoli se zdroj zprávy opírá o přímé napojení na zákulisí Applu, je třeba mít na paměti, že jde o neoficiální informace. Než se dočkáme finálního produktu, Apple může mnoho věcí změnit, případně se rozhodnout pro ukončení vývoje, což se u podobných projektů stává poměrně často.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button