AktualityiOSNovinky

Apple pracuje na nové verzi ResearchKit pro zkoumání DNA

Společnost Apple začala spolupracovat s vědci na novém rozhraní Researchkit pro zařízení s iOS. Ta by měla posloužit pro plošné analýzy DNA a další genetický výzkum. Ve dvou úvodních studiích budou účastníci vyzváni k předložení vzorku DNA akademickým organizacím. Tato data se následně převedou do cloudové databáze a část informací se zobrazí v aplikacích zúčastněných uživatelů. Zahraniční zdroje tvrdí, že Apple doufá v sdílení údajů z DNA mezi jednotlivými organizacemi a výzkumnými tými.

dna

Nová aplikace má být dokončena před zahájením akce Worldwide Developers Conference, která ostartuje 8. června. Jedna ze studií pod záštitou univerzity z Kalifornie hodlá získaná data využít pro zkoumání předčasných porodů na základě vyhodnocení genetických faktorů od těhotných žen. Lidé, kteří se rozhodnou pro zapojení do projektu, budou muset nejprve zaslat svůj vzorek DNA na jednu z autorizovaných laboratoří Apple.

Místo skenování celého genomu se vědci hodlají soustředit na konkrétní sekvence, které jsou spojeny s jednotlivými druhy onemocnění. Tato metoda má údajně snížit náklady každého testu na několik stovek dolarů. Další podrobnosti o zmíněném programu se zřejmě dozvíme až na konferenci WWDC 2015

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button