Novinky

Apple pracuje na iPhone SE 4. Aktuálně přemítá, jakou zvolí úhlopříčku a zobrazovací technologii

Letos představená modelová řada iPhone 14 (Pro) jde doslova na dračku, nicméně část uživatelské základny přesto nedostala to, co očekávala. Napříč diskuzními fóry se totiž vedou diskuze o další generaci iPhone SE, který už dva roky nedostal svého nástupce. Poslední úniky vnášejí do tohoto tématu nové informace a zároveň odhalují, co můžeme od chystané novinky očekávat.

Na začátek je vhodné zmínit, že další generace iPhone SE stále prochází vývojem. Apple údajně nemá ještě ani jasno v tom, jakou použije úhlopříčku. Ve hře mají být 5,7“ až 6,1“ displeje. Řeší se také zobrazovací technologie. Zatím tedy není jasné, zda Apple nakonec sáhne po OLED či LCD panelech. S ohledem na zařazení iPhone SE v modelové hierarchii lze však předpokládat, že vyhraje levnější LCD.

iPhone XR
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Technologie OLED je totiž dražší, což by se muselo promítnout do koncové ceny finálního zařízení. A jelikož iPhone SE zaujímá pozici nejdostupnějšího smartphonu s logem Apple, výrobce bude jistě hledat cesty, jak srazit výrobní náklady. Mnohem zajímavě se ale jeví zvěsti o designu. V kuloárech se objevují informace, že další generace iPhonu SE se konečně zbaví tlustých rámečků s domovským tlačítkem. To by v praxi znamenalo, že smartphone dostane zobrazovací panel přes celou přední stranu. Ačkoli má displej disponovat výřezem, pořád není jisté, že zde nalezneme také Face ID. Apple možná opět vsadí na čtečku otisků, kterou by mohl ukrýt do vypínacího tlačítka na boku. V podstatě může jít o stejné řešení, které používají iPad Air či nový 10,9“ iPad.

Co se týče uvedení, tak s ohledem na fázi vývoje máme počítat s debutem až v průběhu roku 2024. Samozřejmě existuje šance, že iPhone SE 4 se objeví už příští rok, ovšem současná situace tomuto scénáři příliš nenahrává.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button