AktualityNovinky

Apple testuje aplikaci pro sledování polohy v budovách

Apple nechal v posledních týdnech své vývojáře testovat novou aplikaci Indoor Survey, která disponuje poměrně revoluční funkcí. Umožňuje totiž uživateli sledovat polohu libovolného zařízení i v budově, tedy v místech, kde má současné GPS problémy. Celý zázrak by měl navíc fungovat bez nutnosti hardwarových vylepšení stávajících Apple zařízení. Apple se přitom tuto mezeru v určování polohy snaží prolomit již delší dobu. Podle serveru Apple Insider, který informaci přinesl jako první, začal Apple zkoumat tuto oblast již roce 2013. Tehdy totiž koupil startup WiFiSLAM, který se právě problematikou určování polohy pod střechou zabýval.

CSwhfgIW4AEe556.png_large

Jejich nástroje tehdy uměly určit polohu spřátelených zařízení s přesností na 2,5 metru a to i v zavřených prostorách. A to pouze za použití dostupných Wi-Fi sítí v okolí. Vzhledem k tomu, že aplikace používá pro určení WiFi, vypadá to, že absence signálu pro GPS v tunelech zůstane nevyřešena. Může nám ale například pomoct najít auto zaparkované v podzemní garáži nákupního centra. Již zníněná obchodní centra si budou moci také vytvořit jakési mikrosociální sítě, které můžou propojovat přítomné návštěvníky. Aplikace Indoor Survey zatím v Appstoru dostupná není. pokud ale proběhne testování bez problému, mohli bychom se ji dočkat ve velmi brzké době.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button