AktualityNovinky

Texaská firma si od Applu nárokuje 13 miliard korun za porušení patentů

Po nedávné zprávě o dodatečném výměru daně z příjmu, který Applu nadělila Evropská komise, přichází pro jablečného giganta další nelichotivá zpráva. Apple totiž údajně čelí pokutě ve výší 532 milionů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 13 miliard korun, a to za porušení několika patentů týkajících se komunikačních aplikací FaceTime a iMessage. Peníze si nárokuje společnost VirnetX, která u soudu tvrdí, že Apple nehrál fér hru a patenty týkající se zejména zabezpečení komunikace si zkrátka bez svolení přivlastnil.

american-justice-courtroom-gavel-legal-system-law-justice-flag-000000804982-100263598-primary.idge

Nejedná se přitom o první spor mezi těmito firmami. David už totiž Goliáše porazil u soudu jednou. A to v roce 2012, kdy VirnetX vysoudil od Applu částku 368 milionů dolarů, přičemž i tehdy se jednalo o spor týkající se patentů. Podle právníka Applu Grega Arovase nabyla společnost z Cupertina všechny patenty legální cestou a dodává, že celá věc je ze strany menší společnosti zbytečně nafukována.

Samozřejmě je jasné, že ačkoliv se částka ve výši ročních příjmu nejednoho krajského města může zdát pro Apple při jeho příjmech zanedbatelná, bude firma Tima Cooka s případných zaplacením vyrovnání čekat na konečný verdikt soudu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button