Novinky

Apple pokořil další milník, cena jedné akcie dosáhla rekordní hodnoty

Akcie Applu dosáhly nového milníku. Jednu akcii se štítkem APPL si koupíte za 500 dolarů, to je asi 11 000 korun. Příchod této situace se dal očekávat po tom, co Apple ohlásil jedno z nejvýnosnějších čtvrtletí v historii. Předposlední čtvrtletí roku 2020 Applu přineslo neuvěřitelných 59,7 miliard dolarů. Toto číslo předčilo všechna očekávání, odhady z Wall Street se zdaleka k tomuto číslu nepřibližovaly. Dosavadní rekord byl z třetího čtvrtletí roku 2019 a činil 53,8 miliard dolarů.

Týden po tom, co společnost dosáhla hodnoty dvou bilionů, se Applu poštěstil i tento úspěch. Cena jedné akcie překročila hodnotu pěti set dolarů mimo obchodní hodiny burzy, obchod s akciemi APPL začínal na ceně 514,71 dolarů za jednu akcii.

Vedení Applu se zapotilo v březnu, když hodnota společnosti klesla pod jeden bilion dolarů. Všechny své ztráty naštěstí společnost nabrala zpět v květnu. I přes ekonomickou situaci spojenou s koronavirem, jde od května křivka ceny akcií Applu nahoru.

Apple oznámil, že se 31. srpna uskuteční dělení akcií 4-1, poslední dělení bylo před šesti lety. Na konci srpna se každá akcie rozdělí na čtyři další, tudíž cena jedné akcie z 500 dolarů klesne asi na 125 dolarů. 

Applu k tomuto úspěchu jednoznačně pomohl prodej chytrých hodinek Apple Watch, které se staly nejprodávanějšími chytrými hodinkami za první polovinu roku 2020.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button