Novinky

Rozjetý Apple nic nezastaví. Jeho hodnota dosáhla dvou bilionů dolarů

Už jsou to téměř přesně dva roky, co se Apple stal první technologickou společností, jejíž hodnota přesáhla magickou hodnotu jednoho bilionu dolarů. Tehdy se jedna akcie americké společnosti začala obchodovat za cenu přes 200 dolarů. Nejeden pozorovatel finančního trhu si tehdy asi říkal, že Apple už dosáhl absolutního vrcholu a další cesta vzhůru bude obtížná a mnohem pomalejší. Investoři ale akciím AAPL nepřestávají věřit a jejich hodnota stále roste strmě vzhůru.

Rozšířená realita je jednou z oblastí, která má v rámci Apple stále větší význam.

Apple se dokonce ve středu stal první společností, jejíž tržní kapitalizace přesáhla 2 biliony dolarů. Jedna akcie má v tuto chvíli hodnotu okolo 460 dolarů. Apple se tak s trochou nadsázky stává přístavem jistoty v moři akcií. Nyní už je hodnota společnosti lehce pod astronomickou metou. Ještě nedávno bychom o budoucím vývoji Applu mohli pochybovat. Začalo být totiž jasné, že iPhonu postupně dochází dech. Nyní se ale ukazuje, že Applu se úspěšně daří přesouvat hlavní pozornost na hodinky Apple Watch, zařízení pro rozšířenou realitu (toho se nejspíše dočkáme v brzké budoucnosti) a v neposlední řadě také na sektor služeb, který je zárukou stabilního toku financí.

Na první pohled nenápadnou, ale velmi důležitou změnu směru oceňují především investoři. Asi jen málokterý z nich postaví své akciové portfolio, aniž by neobsahovalo alespoň číst akcií Applu. Musíme ale také podoktnout, že Applu v jeho jízdě za dvoubilionovou metou výrazně pomohly centrální banky. Ty totiž po jarním poklesu trhů vyvolaným počáteční koronavirovou panikou, začaly v obrovské míře pumpovat peníze do ekonomiky. Tím předešly, nebo alespoň oddálily, krizi. Proto bude zajímavé sledovat, jak se akciím Applu bude dařit v následujících měsících.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button