Novinky

Apple dominuje trhu s chytrými hodinkami, Garmin a Huawei jsou zatím v nedohlednu

Apple opět nezklamal, Apple Watch se staly nejprodávanějšími chytrými hodinkami za první polovinu roku 2020. Nová data a kalkulace včera publikovala společnost Counterpoint Research.

Apple dominuje trhu s chytrými hodinkami již několik let a první polovina roku 2020 není žádná výjimka. Ostatní firmy prodávající chytré hodinky se k počtu dodaných produktů Applu zdaleka nepřiblížily. Apple se chlubí 51,4 % všech prodaných chytrých hodinek, za Applem následuje Garmin s 9,4 % a Huawei s 8,3 %.

Zdroj: macrumors.com

Celkový počet prodaných kusů chytrých hodinek každým rokem stoupá o 20 %. Nárůst prodeje Apple Watch stoupl o 22 procent. Celkem se v první polovině roku 2020 prodalo 42 milionů chytrých hodinek, skoro 22 milionů z toho činí Apple Watch.

Zdroj: Apple

Rozbor dodavatelů potvrdil, že nejprodávanějšími chytrými hodinkami za první polovinu roku 2020 jsou Apple Watch Series 5. Dále v žebříčku následují Apple Watch Series 3, Huawei Watch GT2 a Galaxy Watch Active 2.  

„Předpokládáme, že funkce detekce pádu a měření saturace kyslíku v krvi by se měly objevit v mnoha nových chytrých hodinkách. Apple Watch již detekcí pádu disponují a existují domněnky o tom, že nové Apple Watch Series 6 budou mít funkci měření saturace kyslíku v krvi,“ sdělil Counterpoint Research. Senzor k měření saturace kyslíku v krvi by Apple mohl využít k vytvoření nových zdravotních upozornění.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button