AktualityNovinky

Apple plánuje 21″ iMac s 4K rozlišením, dorazit má ještě letos

Ačkoliv je veškerá pozornost aktuálně soustředěna na nové iPhony a iPad Pro, v Cupertinu nelení a podle zákulisních informací se schyluje k další premiéře. Tou má být revize stávající generace počítače iMac s 21“ displejem. Zahraniční zdrojde totiž přichází s informacemi, že americký výrobce plánuje vydat nový model oblíbeného iMacu s 4K rozlišením. Výrobní linky mají v těchto dnech již běžet na plné obrátky. Do konce roku mají vyprodukovat 1,5 milionu kusů, což naznačuje, že Apple počítá s poměrně velkou poptávkou. Kromě navýšení hustoty pixelů dojde na osazení novými procesory Intel z rodiny Skylake, které nabídnou mnohem vyšší výpočetní výpočetní.

iMac-family-2013-updateDesign zůstane věrný aktuální podobě. Ačkoliv se zatím jedná o neoficiální informace, není příliš důvodů je zpochybňovat. Snaha Applu o navyšování rozlišení je patrná několik let a bylo pouze otázkou času, kdy se jemný displej objeví v menším modelu, který je mezi uživateli velice populární. S novým hardwarem pochopitelně dorazí i nová cena, která bude opět o něco vyšší. Její konkrétní hodnota však zůstává největším tajemstvím, na jehož rozklíčování si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Pokud by vás zajímala dostupnost, tak ta je údajně naplánována na listopad letošní roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button