Novinky

Další generace Apple Pencil půjde použít místo myši

Jednou z hlavních předností nových iPadů Pro je možnost použití Apple Pencil, coby přesného polohovacího zařízení. Speciální dotyková vrstva a pokročilá elektronika uvnitř Apple Pencil umožňuje uživatelům pracovat téměř stejným způsobem, jako s klasickou tužkou a papírem. Ostatně přirozený zážitek byl klíčovým faktorem, který ovlivňoval samotný vývoj elektronického pera.

apple-pencil-mac

Nedávno zveřejněný popis patentu však jasně dokazuje, že Apple hodlá jít ještě dál. Některá z dalších generací Apple Pencil nebude určena výhradně pro iPady, ale její schopnosti si užijí i majitelé MacBooků. Patent popisuje stylus s inerciálním senzorem schopným rozeznat pohyb až v šesti osách. Nejzajímavěji se ovšem jeví propojení s operačním systémem OS X a trackpadem. Přihláška počítá s proměnou stylusu do podoby vstupního zařízení.

Kromě kreslení na skleněnou plochu trackpadu je popisována funkce gest prováděných ve volném prostoru před obrazovkou počítače. V podstatě jde o jakousi obdobu Air Mouse, na kterou lze narazit u některých televizorů Samsung či LG. Stejně jako v případě dalších patentů je těžké odhadnout, kdy a zda vůbec se dočkáme přeměny v reálný produkt.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button