Novinky

Tim Cook naznačil, že Apple Pencil bude kompatibilní s iPhonem

Poté, co Steve Jobs trval na tom, že nikdo nechce stylus (jak jsme psali třeba také zde), několik let po jeho smrti šel Apple s vývojem kupředu a udělal ten nejlepší stylus, jaký lze k iPadu koupit. S iPadem Pro se pak Apple Pencil stává opravdu skvělým společníkem při práci i zábavě. Pokud se vám Apple Pencil zamlouvá a rádi byste jej viděli i jako nástroj, který bude fungovat s iPhonem, máme pro vás dost možná skvělou zprávu. Alespoň tomu tak naznačuje rozhovor s výkonným ředitelem Applu, Timem Cookem.

ipad-pro-pencil

Pro začátek, Cook nemá rád, když někdo nazývá Apple Pencil stylusem a říká, že je mezi Apple Pencil a obyčejným stylusem opravdu veliký rozdíl. Dále pak Tim Cook také v rozhovoru oznámil, že Apple Pencil nebude kompatibilní pouze s iPady Pro. Už s touto větou se otevírá brána všem spekulacím a další věta tuto bránu otevírá ještě více. Tim Cook totiž také řekl, že to, co lze vytvořit s Apple Pencil na iPadu nebo iPhonu, je neuvěřitelné. Zde se samozřejmě mohl Cook částečně přeřeknout, i tak může být nám všem jasné, že Apple Pencil nezůstane jen u iPadu Pro.

Někdo může namítat, že iPhone je moc malý na použití tužky. Nutno podotknout je ovšem fakt, že například série Samsung Galaxy Note je dodávána se stylusem a jeho popularita stále roste. Apple Pencil by s iPhonem mohl vytvořit opravdu skvělou dvojici například k zapisování poznámek nebo skic. Budeme si zřejmě muset počkat do středy, kdy se dozvíme, jestli se kompatibility dočkáme třeba už u iPhonu 7 (Plus).

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Na rychlé věci do terénu by to určitě bylo dobré. Sám jsem ovšem více zvědav na to jestli apple umožní používat pencil na tracpadech macbooků/magic trackpadu. Applí věci vždy spolupracovaly každá s každou byla by škoda kdyby to přestalo

      1. Snad ano osobně bych doufal i v nějak magoc tracpad xl. Místo grafického tabletu pro polo profíky ideál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button