AktualityNovinky

iFixit: Pokud se vám Apple Pencil pokazí, můžete ji vyhodit

Ani stylus určený pro iPad Pro, který ovšem nesmí být nazýván stylusem, ale Apple Pencil, neunikl zvědavcům z iFixit. Ti se totiž pustili do rozborky i tohoto titěrného příslušenství a to nejen ze zvědavosti, aby ostatním fanouškům odhalili z čeho se Apple Pencil skládá, ale také aby popsali náročnost případných oprav. Největší část tužky, jak už to u dnešních zařízení bývá, zabírá baterie.

Snímek obrazovky 2015-11-19 v 20.34.12

Jen pro srovnání, baterie dosahuje pouze pěti procent kapacity akumulátoru v iPhonu 6s. Dále borci z iFixit našli základovou desku, která váží jen jeden gram, je tak malá, že i šťouralové z iFixit zvyklí na leccos ji popsali jako tu nejmenší, co kdy viděli. Aby se tento miniaturní čip do úzké tužky vlezl, musí být navíc ještě složený na půl.

Snímek obrazovky 2015-11-19 v 20.34.34Základní deska v Apple Pencil se chlubí miniaturními rozměry a skvěle demonstruje pokroky v miniaturizaci polovodičových součástek

Co se týče náročnosti oprav, Apple Pencil nemohla dopadnout hůře. Dostala totiž pouze jeden bod z deseti, což znamená téměř neopravitelné zařízení. A to zejména kvůli vrchnímu plastovému a spodnějšímu kovovému obalu, které je v případě vniknutí do útrob tohoto zařízení nutno nenávratně poškodit. Rozříznuté plastové šasi můžete ostatně vidět i na fotografii.  Apple Pencil je navíc jedno z mála zařízení vůbec, ve kterém je zcela nemožné vyměnit baterii.

4qFI2FOIPtUKyCWY.huge_-780x429

Kompletní galerii z rozborky Apple Pencil a detailní popis všech součástek naleznete na této stránce.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button