AktualityAplikace iOSiOSiPhoneNovinkyWatch

Apple věří, že jeho služba Apple Pay změní svět

Po nedávném uvedení služby Apple Pay v Austrálii a Kanadě se Apple rozhodl k vypuštění průvodce prostřednictvím komentovaného videa. V podstatě se jedná o stručnou instruktáž, která si klade za cíl přiblížit uživatelům základní principy. Video prochází jednotlivé kroky zahrnující prvotní přiložení iPhonu k platebnímu terminálu doprovozené autentizací otiskem prstu. Apple samozřejmě nezapomíná zdůraznit, že komunikace je naprosto bezpečná a nedochází při ní k sdílení citlivých dat či osobních údajů.

https://www.youtube.com/watch?v=ez-2M3C_4wU

Během minutového videa se dozvíte, jak snadné je přidat do aplikace Wallet novou platební kartu a jakým symbolem jsou označeny terminály s podporou Apple Pay. Americký gigant již v minulosti vydal obdobný spot, nicméně ten se omezoval pouze na bezkontaktní platby za pomoci chytrých hodinek Apple Watch.

Snímek obrazovky 2015-11-23 v 22.52.21

Služba Apple Pay je aktuálně dostupná ve Spojených státech, Velké Británii, Kanadě a Austrálii. V příštím roce se počítá s rozšířením do Španělska, Singapuru a Hong Kongu. Ačkoliv si to spousta z nás neuvědomuje, Apple pomalu a jistě usiluje o platební revoluci. Tuto domněnku nedávno potvrdil i Tim Cook, který se nechal slyšet, že další generace nebudou znát pojem hotovost. Podobné ambice mají konkurenční Samsung a Goole, ovšem jedině Apple disponuje dostatkem invence k implementaci nového způsobu placení do života běžných spotřebitelů.

pretapplepaydesktop

Klíčem k úspěchu je naprostá jednoduchost, která předčí placení klasickými penězi či plastovými kartami. A jelikož člověk je tvor líný, představa života, kde klasickou peněženku a peníze dokáže nahradit mobilní telefon, zní bezpochyby lákavě. Stejně jako pokročilá integrace polovodičových komponent i běžný život směřuje k eliminaci dedikovaných řešení. Osobně nepochybuji o tom, že naše společnost se blíží doby, kdy do ulic budeme vyrážet pouze s jedním zařízením, které nahradí například zmíněnou peněženku, občanku a klíče od domu nebo auta. Zda ho budeme nazývat smartphonem, tabletem či zcela jinak, už nehraje žádnou roli.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

3 Komentáře

  1. Zmenil by, kdyby to reseni nasazoval rychleji. V cesku ma 9 z 10ti podniku bezdratovy terminal a zadne aktivity od Applu nejsou videt 🙁 vubec netusim na co se ceka? Proc uz to tu davno nefunguje?

    1. Věřím, že chyba není pouze na straně Apple. Podíl na tom jistě mají také české banky. Ani v UK všechny banky nepodporují Apple Pay.

      1. No jasne, a proto jsem se vcera stal mRadnim u mBank, abych to zjistil zevnitr, vcem je ten problem, proc proste nekdo nemuze napsat jeden email do applu a nepozadat o podporu? Nebo v cem je ten zakopany pes?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button