AktualityAplikace iOSiOSiPhoneNovinkyWatch

Tim Cook: „Příští generace nebudou znát pojem hotovost”

Mobilní platby jsou jasným trendem, který opět posune funkční rádius mobilních telefonů na další úroveň. Každý z předních výrobců se proto snaží vyvíjet vlastní platformu, nicméně pouze čas ukáže, která přežije a získá si přízeň uživatelů. Velké naděje se pochopitelně vkládají do systému Apple Pay, jenž se pomalu rozšiřuje do zemí vyspělého světa.

296D1E1A00000578-0-image-a-66_1433693430373

Tim Cook při návštěvě irské univerzity Trinity College v Dublinu dokonce prohlásil, že budoucí generace již nebudou vědět, co znamená pojem hotovost. Při svém projevu se nezapomněl zmínit o boji za ochranu osobních dat uživatelů. Podle jeho slov Apple hodlá pokračovat v systému šifrování bez zadních vrátek pro vstup ze strany vládních institucí. Je ovšem otázkou, jak se k celé věci postaví zpravodajské služby, jejichž tlak na technologické společnosti stále roste.

b49c12_bfc56ba931d5471e9ddc3f767be2e13b

Tento a příští rok se údajně ponese v duchu Apple Pay, z čehož lze usoudit, bezkontaktní platby budou dostupné v regionech, které stále čekají na zařazení. Placení klasickými penězi pomalu upadá ve prospěch ostatních forem, které jsou mnohem pohodlnější. Je ovšem otázkou, kdy se vstupu Apple Pay dočká česká kotlina. Přestože rozlohou nemůžeme konkurovat větším trhům, čeští spotřebitelé využívají bezkontaktní platby mnohem častěji, než je zvykem v ostatních zemích EU.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Mě by jenom zajímalo co to má navíc oproti bezkontaktní nálepce na Nokii 5110. Tady se myslim výrobci mobilů marně snaží vynalézt znovu kolo, akorát dražší a víc coool.

    1. Ja bych rekl ze snad jen vetsi bezpecnost, jako ze pri platbe musis pouzit autentizacni prvek jako je otisk prstu a zrejme nebudes muset pouzivat PIN na klavesnicce terminalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button