Novinky

Apple získal patent, díky němuž už žádný smartphone neexploduje

iphone-6-and-6s-battery-life

Patentový úřad Spojených států udělil Applu další patent, který má v budoucnu zamezit incidentům spojeným s vybuchujícími akumulátory. Kalifornský výrobce se zřejmě hodlá pojistit před potenciálním rizikem výrobních vad, které by mohly výraznou měrou negativně ovlivnit vnímání značky. Své by o tom mohl vyprávět jihokorejský Samsung, který u svého modelu Galaxy Note 7 doplatil na konstrukční nedostatky.

Předmětem přihlášky je popis speciálního materiálu fungujícího jako obal integrovaných akumulátorů. Jeho hlavní předností je flexibilita umožňující volný pohyb článků. Další devizou je odolnost svrchního pláště vůči proražení cizím předmětem.

6a0120a5580826970c01bb093fceff970d-800wi

Návrh takzvaného Battery Can je kompatibilní s konvenční technologií Li-Ion akumulátorů a proto lze očekávat velice brzké nasazení do finálních produktů. Apple počítá s implementací speciálního kontejneru napříč celým portfoliem zahrnující budoucí iPhony, iPady a MacBooky.

6a0120a5580826970c01bb093fcef5970d-800wi

Není žádným tajemstvím, že další produkty s logem Applu mají projít proporční dietou. Tenčí konstrukce si logicky vyžádají změny v oblasti akumulátorů, které by mohly při současném návrhu vykazovat zvýšené známky nestability. Nový typ popisovaného pláště je elegantním řešením, jak podobá rizika eliminovat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button