Novinky

Apple vypustil nejočekávanější aplikaci pro Apple Watch Ultra

Apple oznámil , že aplikace Oceanic+ je od pondělí k dispozici ke stažení pro Apple Watch Ultra. Aplikace navržená společností Huish Outdoors ve spolupráci s Applem slouží jako potápěčský počítač pro rekreační potápění v hloubkách až do 40 metrů. Apple již nabízí základní aplikaci Potápění na Apple Watch Ultra pro zobrazení vaší aktuální hloubky, maximální dosažené hloubky, teploty vody a času stráveným pod vodou.

Pro potápěče, kteří chtějí pokročilejší data, je tu aplikace Oceanic+, která ukazuje aktuální hloubku, dobu ponoru, dobu bez dekomprese, teplotu vody, čas pro bezpečné vynoření, maximální hloubku, rychlost výstupu, úroveň baterie, zvolenou směs plynu (vzduch nebo směs Nitrox až do 40 %) a další. Aplikace má také barevně odlišená bezpečnostní varování pro bezdekompresní limit, nadměrnou rychlost výstupu a bezpečnostní pokyny k zastávkám. Mezi další funkce patří hmatová odezva a komplikace v ciferníku pro čas před odletem, čas na povrchu, rychlý přístup k plánovači ponorů, nastavení ponoru, aktuální nadmořskou výšku a maximální povolenou nadmořskou výšku.

Aplikace je dostupná v App Store a k jejímu využití potřebujete Apple Watch Ultra se systémem watchOS 9.1 nebo novějším a spárovaný iPhonem 8 nebo novější se systémem iOS 16.1 nebo novějším. Základní plán je zdarma a obsahuje mnoho běžných funkcí pro potápění, včetně hloubky, času a záznamu posledních ponorů. Jednodenní plán je za 25 Kč, měsíční za 269 Kč a roční, který se dělí na individuální za 2 250 Kč nebo s rodinným sdílením za 3 490 Kč. Poté získate přístup ke sledování dekomprese, zatížení, neomezené kapacitě deníku a dalším funkcím. Po ponoru se na hodinkách zobrazí data jako je poloha sestupu a výstupu dle polohy GPS spolu se shrnutím ponoru. Doprovodná aplikace Oceanic+ pro iPhone poskytuje podrobnější souhrny po ponoru, přílivy a odlivy v příštích třech dnech a další.

Apple uvádí, že vždy musíte dodržovat potápěčské postupy, potápět se s doprovodem a mít sekundární zařízení.

Zdroj
OceanicWorldWideMacRumors

Patrik Sláma

Obyčejný chlap, co má rád moderní technologie, komiksy, elektronickou hudbu, cestování, přírodu a zvířata.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button