Novinky

Apple oznámil kompletní rozvrh konference WWDC 2021. Na co se můžeme těšit už 7. června?

Po březnovém ohlášení konference WWDC 2021 jsme se od Applu včera dočkali představení podrobného plánu akce. Společnost také potvrdila, že celá událost bude kompletně virtuální a začne odhalením nových aktualizací všech operačních systémů. Největší očekávání jsou tradičně směřována na platformy iOS 15, iPadOS a macOS, kde se pravděpodobně odehraje velké množství změn. Tiskovka odstartuje 7. června v 19:00 SEČ.

Streamovat se bude přímo z hlavního ústředí Apple Park, přičemž odkazy na samotný stream se tradičně objeví na oficiálním webu Applu či prostřednictvím aplikace pro Apple TV. Zahajovací část půjde sledovat také na YouTube, takže zkrátka nepřijdou ani uživatelé jiných platforem.

Konference WWDC 2021 bude primárně určena vývojářům, takže tomu bude odpovídat také její obsah. Apple nabídne řadu nejrůznějších přednášek, které pomohou vývojářům lépe pochopit principy při vytváření  aplikací a porozumět novým nástrojům a technologiím, které Apple v poslední době zavádí jak na běžícím pásu.

Vývojáři dostanou jedinečné možnosti

Jako každý rok se můžeme těšit také na udělení cen v soutěži Apple Design Awards, které odměňují kreativní tvůrce publikující své tituly prostřednictvím App Store platformy.

Foto: Apple

Společnost si pro letošní rok nachystala celou řadu nejrůznějších možností, jak vývojářům nabídnout přístup nejen k technologiím ale také užšímu napojení na týmy Applu. Členové programu Apple Developer Program mohou navíc požádat o individuální konzultace s více než 1 000 odborníků pracujících v centrále Applu. Ti samí lidé pak budou k dispozici na fórech, kde budou odpovídat na otázky a účastnit se technických diskuzí.

Ačkoli se v poslední době objevilo hned několik spekulací o tom, že na WWDC 2021 dojde k odhalení nového hardwaru, příliš šancí tomu nedáváme. Vývojářské konference se téměř vždy soustředily výhradně na software a letos nenaznačuje nic tomu, že by Apple udělal výjimku. Na nové produkty si proto budeme muset ještě pár měsíců počkat, konkrétně do září, kdy Apple představí nové iPhony a také zbrusu nové modely Apple Watch. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button