AktualityNovinky

Apple oznámil finanční výsledky. Sázka na větší iPhone se vyplatila

Letošní rok se přehoupl do dalšího čtvrtletí a Apple již tradičně zveřejnil své finanční výsledky za fiskální kvartál. Celkový obrat firmy činil 58 miliard dolarů s čistým ziskem necelých 14 miliard. V porovnání s minulým rokem se jedná o 27% nárůst, což nepochybně potěšilo všechny akcionáře. Další navýšení se konalo v oblasti obchodní marže, která se ustálila na velice zajímavé hodnotě 40,8 procenta.

screen-shot-2015-03-13-at-7-53-24-pm

Na těchto úspěších se výrazně podepsal vstup na čínský trh, který v poslední době patří mezi významné odbytiště spotřební elektroniky. Největší hlad byl opět o jablečných telefonech, kterých se prodalo neuvěřitelných 61 milionů kusů. Dalším zajímavým údajem je průměrná částka za jeden prodaný kus telefonu (659 USD), což svědčí o vysoké popularitě modelu iPhone 6 Plus. To jasně dokazuje, že větší úhlopříčky jednoduše táhnout a Applu se tato strategie vyplatila.

iphone
Sázka na větší úhlopříčky u nových iPhonů se Applu skutečně vyplatila

Naopak očekávaný pokles se konal u iPadů, kterých se prodalo necelých třináct milionů. Pokud se podíváme na počítače, jejich odbyt se zastavil na hranici necelých šesti milionů prodaných jednotek, což v praxi představuje desetiprocentní navýšení. Ostatní příslušenství a služby přispěly do firemní kasy částkou 6,7 miliardy. Do finančních výsledků se zatím nepromítly prodeje hodinek Apple Watch a proto je více než pravděpodobné, že v dalším čtvrtletí uslyšíme o překonání nového rekordu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Back to top button