Novinky

Apple otevřel tajnou laboratoř na vývoj OLED displejů pro budoucí iPhone

Apple se očividně nehodlá spokojit s dosavadními displeji, kterými osazuje své produkty. Jinak si nelze vysvětlit čerstvou zprávu, podle níž kalifornský gigant otevřel novou vývojovou laboratoř v severní části Taiwanu. Apple údajně přetáhl několik talentovaných inženýrů z firem AU Optotronics a Qualcomm. Je velice pravděpodobné, že předmětem výzkumu je vývoj OLED panelů, jenž se pomalu začínají objevovat ve stále širším spektru spotřební elektroniky.

20150927_iphone-6s_0027-780x520

Mezi aktuálně největší producenty OLED displejů patří jihokorejské společnosti Samsung a LG, které zároveň patří mezi primární dodavatele panelů pro chytré hodinky Apple Watch. Přestože neexistují žádné bližší podrobnosti, Apple se zřejmě snaží snížit závislost na dodávkách klíčových komponent pro chystané produkty.

Prvním zařízením Applu s OLED displejem se údajně stane iPhone 7s, jehož premiéra je očekávána v roce 2017. Obrazovky vyrobené OLED technologií nevyžadují dedikovaný zdroj podsvícení, díky čemuž jsou mnohem tenčí, lehčí, jasnější a především energetické účinnější. Pokud by Apple dokázal v následujícím období vyřešit počáteční problémy a rozjet vlastní výrobní linky v horizontu nejbližší let, výrazně tím ušetří nemalou část nákladů a zároveň zvýší svůj zisk z každého zařízení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button