Novinky

Apple opět na nákupech: Získal startup, díky kterému by mohl přinést revoluci do bezdrátového nabíjení 

Ač Apple do svých smartphonů podporu bezdrátového nabíjení nakonec přinesl, vyvolala tato novinka, která je v případě řady konkurenční přístrojů už několik let běžnou součástí výbavy, spíše zklamaní. Veřejnost totiž od Applu očekávala, že dlouhé čekání na pohodlnější nabíjení vykompenzuje použitím pokročilejší technologie. Nakonec se ale v Applu objevil stejný standard Qi, který je už léta znám.

Víceméně jisté ale je, že inženýři v útrobách cupertinské společnosti na revolučním zařízení, které by například dokázalo přenášet elektrickou energii i na několik metrů, pracují. To potvrzuje i poslední akvizice novozélandské společnosti PowerbyProxi. Cena finanční transakce ovšem zůstala tajemstvím. Není také jasné, zda bude PorewbyProxi pracovat pod novým vlastníkem stále samostatně nebo se sloučí s týmem, který se stejnými technologiemi věnuje přímo v Applu.

PowerbyProxi vznikla v roce 2007 jako projekt na univerzitě v Aucklandu a zabývá se právě technologiemi umožňující bezdrátové nabíjení.  Viceprezident pro hardwarový vývoj – Dan Riccio, se v souvislostí s novou akvizicí nechal slyšet, že novozélandská firma se pro Apple stane obohacením a je důležitým krokem k vytvoření skutečně bezdrátové budoucnosti. 

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button