Novinky

Apple obnovil spolupráci s čínským výrobcem OLED displejů. Kromě iPhonu 13 bude dodávat panely i pro iPhone 14

S uvedení každé další generace nového iPhonu se opakuje stejná situace. Minimálně v prvních týdnech po spuštění prodejů se část modelové řady stává nedostatkovým zbožím. Kupujícím tak často nezbývá nic jiného, než čekat týdny či v horším případě měsíce, až na ně přijde řada. Podle nejnovějších zpráv to ale vypadá, že letošní situace by nemusela být tak dramatická.

Redakci webu TheElec se podařilo zjistit, že Apple začal tento týden vyhodnocovat vzorky OLED panelů od společnosti BOE. Údajně má jít o zkušební várku displejů pro iPhone 14. Čínský výrobce zobrazovacích panelů doufá, že do měsíce by mohl získat schválení, které mu umožní masovou produkci displejů pro chystané smartphony od Applu.

Pokud Apple dojde k závěru, že vzorky splňují všechny jakostní cíle, BOE si bude moci nastavit produkční kapacity na výrobu displejů pro základní iPhone 14, uvádí zdroj. Apple již stihl uzavřít smlouvy se společnostmi Samsung Display a LG Display, které se mají stát klíčovými dodavateli displejů pro nadcházející iPhone 14 a iPhone 14 Pro

Pakliže jihokorejské duo doplní ještě společnost BOE, Apple tím zásadně posílí dodavatelský řetězec s klíčovými komponenty. To bude mít za následek lepší dostupnost, respektive pro Apple bude mnohem snazší vykrýt globální poptávku po nových iPhonech 14. Zpráva dále dodává, že BOE opět získalo povolení vyrábět displeje pro iPhone 13. Apple totiž spolupráci s čínskou firmou před nějakým časem pozastavil. Stalo se tak v momentě, když vyšlo najevo, že BOE změnilo šířku obvodu tenkovrstvých tranzistorů v OLED panelech bez souhlasu Applu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button