AktualityNovinky

Bývalý zaměstnanec Applu odhaluje přístup společnosti k novým technologiím

Ač je Apple obecně považován za průkopníka v oblasti nových technologií, ne vždy je tomu tak. Ve skutečnosti existuje spousta technologických řešení, které konkurence používala dávno před produkty firmy Apple. Některé novinky se do jablečných zařízení nedostaly vůbec. Server Business Insider  publikoval zpověď bývalého zaměstnance společnosti Apple, který nám přistup této firmy k novým technologiím odhalil. „V případě každého produktu na kterém pracujeme, se musíme ujistit, že zážitek z nové technologie překonává samotnou technologii.“ Shrnul jednou větou bývalý zaměstnanec, který si přál zůstat v anonymitě.

apple productivity apps

A hned to vysvětluje na příkladu solárních panelů. Na těch začal Apple pracovat již v roce 2008. Nakonec si ale svou cestu do iPhonů nebo iPadů nenašly. „Pokud byste vlastnili iPad, který se nabíjí slunečním světlem, museli byste tablet nechat pět hodin na parapetu, aby mělo denní světlo přístup k displeji. Neustále natáčet iPod na slunce při poslechu hudby by také nepřineslo přílišnou radost z užívání“ Vysvětluje dále zdroj.

imageStejný příběh se odehrává také v případě NFC. Konkurence funkci NFC využívá už léta, do Applu se ale dostala teprve nedávno a to jen jako platební prostředek. Nic jiného s NFC ve svém iPhonu nezvládnete. Apple také testoval voděodolná zařízení, při testech ale nebyla voděodolnost stoprocentní. Toto je krásný příklad odkazu Steva Jobse, těžko si totiž představit, že by Jobs pustil na trh něco, co by nefungovalo stoprocentně.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button