Novinky

Apple nelítostně bojuje za zrušení bezplatného Spotify

Není žádným tajemstvím, že Apple v dohledné době představí vlastní hudební službu. Zahraniční redakce The Verge však přišla s informacemi, které by mohly znepokojit miliony uživatelů, kteří bezplatně poslouchají muziku skrze konkurenční Spotify. Americký gigant údajně apeluje na hudební vydavatelství, aby bylo z jejich strany ukončeno probíhající partnerství. Apple si totiž velmi dobře uvědomuje svou pozici, která s ohledem na konkurenci není příliš výhodná a mohla by citelnou měrou ohrozit vstup na trh s nabídkou streamované hudby.

Snímek obrazovky 2015-05-04 v 20.43.05

Tato strategie se pochopitelně nezamlouvá kontrolním orgánům, které se rozhodly přezkoumat vyjednávací praktiky a prověřit možnost zneužívání monopolního postavení. Při údajném jednání Applu s Universal Music Group mělo dojít dokonce k nabídce uhrazení licenčních poplatků vycházejících z nahraných skladeb na servery Youtube.

Snímek obrazovky 2015-05-04 v 20.45.34

Služby Googlu a Spotify děnně využívají stovky milionů uživatelů po celém světě. Drtivá většina z nich je zvyklá na bezplatný poslech a Apple si je vědom toho, že přesvědčit takové množství lidí k platbě je téměř nemožné. Na závěr je ovšem vhodné dodat, že se jedná o neoficiální informace, které vycházejí převážně z anonymních zdrojů. V tuto chvíli nám nezbývá nic jiného, než vyčkat na relevantní zprávy či vyjádření od zainteresovaných subjektů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button