AktualityNovinky

Apple je vyšetřován za nekalé praktiky okolo spuštění nové streamovací služby

Podle včerejší zprávy amerického ministerstva spravedlnosti je Apple vyšetřován za nekalé praktiky okolo plánovaného spuštění hudební streamovací služby společnosti Beats, kterou Apple loni v květnu koupil. Se zprávou přišla včera agentura Bloomberg, podle které Federální obchodní komise (FTC) vyšetřuje Apple za využívání své zaběhlé a velmi rozšířené služby iTunes, aby vytlačila z trhu konkurenčí Spotify.

miniatura

Vyšetřování se týká vyjednávání s nahrávacími společnostmi, ohledně práv na obsah. Apple si nejspíše chtěl nárokovat výhradní autorská práva. Obavy FTC pramení také z toho, že chování Applu mohlo ovlivnit vztahy nahrávacích společností k jiným streamovacím službám.

Jak jsme už psali ve včerejším článku, Apple nelítostně bojuje za konec Spotify v podobně, jak ho známe doposud. Tedy aby švédská streamovací služba ukončila své bezplatné služby. Pro nově vznikajícího konkurenta v oblasti on-line přehrávání hudby by byla bez poplatku poskytovaná služba nemalou překážkou.

Apple není ve FTC úplným nováčkem. Loni byl americký gigant usvědčen z nekalých praktik kvůli cenám svých e-knih. Nakonec souhlasil s pokutou 450 milionů USD.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button