Apple je nejzelenější technologickou společností světa

Apple je nejzelenější technologickou společností světa

Spočítat všechny žebříčky, kterým Apple dlouhodobě kraluje by rozhodně trvalo nějakou dobu. Vítězství v jednom hodnocení však Applu doposud s výjimkou jednoho roku unikalo. Jen v roce 2011 totiž Apple dokázal zvítězit v žebříčku, jenž sestavuje ekologická organizace Greenpeace. Jak už jméno autora sestavovaného žebříčku prozrazuje, jedná se o titul nejekologičtější společnosti světa.

screen-shot-2017-01-10-at-14-47-41-780x245

V Clean Energy Indexu, získala společnost z Cupertina 83 procent, což je nejvíce ze všech velkých firem, které se pohybují v technologickém průmyslu. Pro srovnání – věčný konkurent a zároveň věrný dodavatel získal v tomto aspektu pouze 11 procent. Společnost Oracle dokonce jen osm. Podstatně lépe jsou na tom Google a Facebook. I tito titáni však zaznamenali jen 56, respektive 67 procent.

Nové sídlo Apple Campus 2 budou pohánět unikátní palivové články

Snaha Applu v oblasti ekologie je zřejmá. Obrovský důraz na udržitelný rozvoj kladl výrobce iPhonu zejména při navrhování svého nového sídla Apple Campus 2, které bude energeticky víceméně soběstačné. Využívat se bude dokonce také ovoce z místních stromů, které se bude servírovat v tamních kantýnách.

Zdroj 

Autor

Michal Benatzky
Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.