Novinky

Nové sídlo Apple Campus 2 budou pohánět unikátní palivové články

Součástí snahy o produkci čisté energie určené pro chod sídla Campus 2 se Apple rozhodl investovat do ekologicky šetrných palivových článků od společnosti Bloom Energy. Jde o stejnou společnost, která zajišťovala obdobné řešení pro datové centrum v Severní Karolíně. Podle dosavadních odhadů bude Apple Campus 2 v případě potřeby zcela nezávislý na dodávkách elektrické energie od vnějších zdrojů.

campus03

Velkou část spotřeby vykryjí solární panely umístěné na střeše, přičemž zbytek obstarají palivové články. Co se týče samotné technologie zmíněných článků, Apple zatím žádné podrobnosti neprozradil. S ohledem na produktové portfolio Bloom Energy lze předpokládat nasazení modelu Energy Server 5 (ES5), u něhož výrobce slibuje 65% účinnost a dvojnásobný výkon v porovnání s předchozími verzemi.

Tip ke čtení – Zaměstnanci v Apple Campus 2 dostanou speciálně navržené stoly

Jednotky typu ES5 jsou schopné přeměnit zemní plyn, bioplyn či metan na využitelnou energii. Pro jakou variantu zdroje se ovšem Apple rozhodne, nikdo netuší. Zároveň zde existuje i varianta individuálního řešení šitého konkrétním potřebám Apple Campus 2.

Bloom_Energy_Boxes_Wide

Celý projekt se stále nachází ve fázi výstavby s předpokládaným termínem dokončení začátkem příštího roku. V současné době je prováděna instalace třech tisíc zakřivených skleněných panelů tvořící plášť budovy. Myšlenka unikátní stavby ve tvaru obřího prstence se zrodila ještě za éry Steva Jobse. Kromě administrativních částí se v komplexu bude nacházet konferenční auditorium, kavárny, jídelny, relaxační zóny s parkem a ovocné sady.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button