Novinky

Apple nám o HomePodu mini neřekl všechno. V jeho útrobách se nachází senzor pro měření teploty a vlhkosti

Apple je známý tím, že si příliš nepotrpí na tabulkové parametry a daleko radši u svých zařízení propaguje uživatelský zážitek. Na rozdíl od konkurence se nás nesnaží omráčit co nejvyššími čísly u jednotlivých specifikací a raději volí střízlivější formu prezentace. Kolikrát ani neprozradí úplné parametry daného produktu, což je také případ HomePodu mini. Jeho rozborka totiž ukázala, že uvnitř reproduktoru se nachází senzor pro měření teploty a vlhkosti.

Na trhu existuje celá řada dedikovaných senzorů pro měření teploty a vlhkosti, které podporují HomeKit, přesto si troufám tvrdit, že většina uživatelů chytrých domácností by určitě ocenila, kdyby tuto funkci zvládl samotný HomePod mini bez nutnosti přidání dalšího příslušenství.

Zdroj: iFixit

Teplotní senzor je zjevně umístěn mimo hlavní elektroniku, konkrétně se nachází poblíž místa, kudy do HomePodu mini vstupuje napájecí kabel. Jeho pozice tak nepřímo odhaluje, že úlohou snímače, je měřit teplotu a vlhkost v místnosti. Pokud by totiž šlo o senzor určený pro detekci přehřátí, Apple by jej umístil blíže čipsetu a ostatní elektronice.

Redakce webu Bloomberg vyrukovala s myšlenkou, že “spící” senzor by Apple mohl probudit k životu s příchodem některé z dalších aktualizací operačního systému. HomePod mini by tak mohl získat na vyšší atraktivitě, byť je otázkou, proč tak Apple neučinil už při jeho uvedení v říjnu loňského roku.

Ačkoli to skalní příznivci kalifornské značky neslyší moc rádi, Applu nadále chybí sjednocující strategie pro platformu chytré domácnosti. Podle zákulisních informací probíhá v současné době vývoj hned několika dalších reproduktorů, které jsou osazeny obrazovkou a kamerami. Jde však o projekty, které jsou stále na svém začátku a do jejich uvedení zbývá ještě spousty času.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button