Novinky

Apple nabízí bezplatné opravy iPhone X a MacBook Pro. Na jaké vady se vztahují servisní programy?

Společnost Apple v uplynulých dnech ohlásila dva nové servisní programy, které se vztahují k produktům iPhone X a 13“ MacBook Pro bez Touch Baru. V případě iPhonu X (recenze) se jedná o závadu displeje, který se nemusí chovat zcela korektně. Závada se může projevovat dvěma způsoby. Celý displej či jeho část nereaguje na doteky či naopak, tzn. reaguje ačkoli k žádnému dotyku nedošlo.

Druhý program se týká majitelů 13“ variant MacBook Pro bez Touch Baru, které se prodávaly od června 2017 do června 2018. Zde můžou být na vině problémy s flashovými úložišti (SSD), které mohou vyústit k selhání disku a následné ztrátě veškerých dat. Situace může být natolik vážná, že Apple doporučuje neotálet a MacBook nechat opravit co nejdříve.

Recenze Apple iPhone XR: téměř dokonalý kompromis

V obou výše uvedených případech Apple nabízí bezplatnou výměnu vadné součástky prostřednictvím autorizovaných servisů. Zatímco u MacBooku Pro Apple uvádí časové rozmezí, u něhož hrozí riziko, u iPhonu X nikoli. To s nejvyšší pravděpodobností znamená, že vadným displejem může disponovat jakýkoli iPhone X, který se dostal na pulty prodejců.

iPhone XR

Pokud si chcete zkontrolovat, zda máte se svým 13“ MacBook Pro bez Touch Baru nárok na bezplatnou výměnu SSD, navštivte tento odkaz. Jde o oficiální stránku Apple podpory, kde se dozvíte všechny podrobnosti. Po zadání sériového čísla počítače se navíc okamžitě dozvíte, zda právě váš MacBook disponuje rizikovým diskem.

Zaregistrovali jste některý z výše uvedených problémů na svém iPhonu X či MacBooku Pro? Dejte nám vědět formou komentáře pod tímto článkem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close