Novinky

Apple na žádost Amazonu odstranil aplikaci Fakespot z App Storu

Aplikace Fakespot byla službou, která pomáhala zákazníkům nakupujícím na platformě Amazon. Služba Fakespot totiž skrývala falešné recenze, které se nejen na Amazonu vyskytují velmi často. Vývojáři Fakespot přišli i s iOS aplikací, kterou vydali minulý měsíc. Aplikace však byla před několika dny z App Storu odstraněna a to na žádost Amazonu. Proč se tak stalo?

Zakladatel Fakespot Saoud Khalifah sdělil magazínu The Verge, že Apple jeho aplikaci odstranil, aniž by mu podal jakékoli bližší vysvětlení. Khalifah ale potvrzuje, že mu opravdu v červnu přišlo upozornění od Amazonu, že jeho aplikace bude ukončena.

Zdroj: Unsplash

Fakespot má i rozšíření do internetového prohlížeče, které má stejnou funkčnost jako mobilní aplikace. Služba bere z Amazonu data neoficiální cestou a dle algoritmu vyhodnocuje, zda se jedná o falešné hodnocení nebo ne. Amazon žádost na smazání aplikace obhajoval tím, že prý vkládala nebezpečný kód, který mohl ohrozit soukromí uživatelů a služba by mohla odradit potencionální kupce.

Zakladatel službý také odhalil, že si Amazon koupil výsledky hledání na klíčové slovo Fakespot. Tudíž se na prvním místě nezobrazí aplikace Fakespot, ale aplikace Amazon. Aplikace Fakespot získala za dobu co byla na App Storu přes 150 tisíc stažení.

A co vy? Myslíte si, že si služba Fakespot zasloužila odstranění z App Storu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button