Novinky

Apple Music na klíčovém trhu poráží svého nějvětšího soupeře. Globálně však stále dominuje Spotify

Někdy před rokem 2015 v Applu pochopili, že doba stahování hudby už je v nenávratnu a jakkoliv byla služba iTunes ve své době revoluční, v dnešním světě už přílišný smysl nedává. Poslech hudby totiž nadobro ovládly streamovací platformy. A to zejména dominantní Spotify. V Applu tak začali vyvíjet službu, která by se vůči produktu švédské společnosti stala konkurentem. O tři roky později vidíme, že snaha se kalifornské společnosti vyplatila.

Podle utajeného zdroje z prostředí hudebního průmyslu, jehož výpověď přinesl web Digital Music News, si totiž ve Spojených státech získala služba Apple Music mezi platícími uživateli větší oblibu než právě Spotify. Zde je však potřeba zdůraznit, že zatímco Apple Music funguje pouze na předplatitelské bázi, Spotify je možné používat i zdarma. Absolutní počet uživatelů Spofity je tak i ve Spojených státech vyšší. Apple svého konkurenta překonává jen v kategorii platících členů.

Letošní iPhony se dočkají nových barevných variant. Zajímá vás, které to budou?

Jen v USA, které jsou pro obě služby klíčovým trhem, si jak Apple Music, tak Spofity získaly více než 20 milionů přeplatitelů s tím, že jablečná společnost jich údajně má o chlup více.  Už v únoru letošního roku ekonomický deník The Wall Street Journal napsal, že Applu se uživatele daří získávat vyšším tempem, než je tomu v případě Spotify. Zatímco americká společnosti rostla tempem 5 procent, Švédové si připisovali jen dvě procenta.  Celosvětově má Apple Music podle čísel, která zveřejnil Tim Cook, více než 50 milionů uživatelů. Globálně tak stále vítězí Spotify, které na svou stranu získalo 75 milionů platících lidí. Dalších 170 milionů uživatel navíc službu využívá v bezplatném režimu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button