Novinky

Apple musí vrátit peníze uživatelům s předplaceným tarifem iCloud za porušení smluvních podmínek

Při založení Apple ID dostává každý uživatel zdarma 5 GB úložiště na cloudové službě iCloud. Ve většině případů si však lidé potřebují zálohovat všechna svá data jako jsou například fotky, videa a další soubory, na což takto malý prostor samozřejmě nestačí. Proto je zcela běžné, že uživatelé přechází na tarif s vyšší kapacitou úložiště a následně platí měsíční poplatek.

Díky skupinové žalobě ze strany uživatelské základny byl Apple donucen souhlasit s vyrovnáním, které činí 14,8 milionů amerických dolarů. Při potvrzování smluvních podmínek je totiž udáváno, že vaše data budou uložena pouze na serverech Applu, nikoliv u třetích stran. Právě tato podmínka byla údajně porušena a daná částka se má rovnoměrně rozdělit mezi uživatele na základě množství utracených peněz. Na toto vyrovnání mají ale nárok pouze obyvatelé Spojených států amerických, kteří si iCloud platili v době od 16. září 2015 do 31. ledna 2016. Zákazníci z České a Slovenské republiky tedy mají bohužel smůlu.

Foto: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Ačkoliv Apple souhlasil s vyrovnáním, tak trvá na tom, že neudělal nic špatného a popírá jakékoliv porušení podmínek spojených se službou iCloud. Tento postoj je tedy trochu zvláštní a není zřejmé, zda k uložení dat na jiné servery došlo či nikoliv, jelikož nikdo ze zástupců společnosti neprozradil bližší informace. Více informací bychom se měli dozvědět až 4. srpna, kdy se koná schvalovací řízení.

Zdroj
macworld

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button