Aplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinkyWatch

Apple Mapy používá třikrát více uživatelů než konkurenční mapy od Googlu

Ještě máme v živé paměti pompézní představení aplikace Apple Maps v roce 2012, po kterém následovala vlna kritiky a posměchu. Jakmile se ukázalo, že mapové podklady trápí řada nedodělků i samotný Tim Cook doporučil svým zákazníkům, aby využívali služeb konkurence.

Snímek obrazovky 2015-12-08 v 22.36.13

O pár let později však nová zpráva naznačuje, že Apple Mapy překonaly dětské nemoci a stává se z nich rovnocenný soupeř mapové službě od Googlu. Apple se v oficiálním vyjádření pochlubil, že jeho servery zpracují pět miliard požadavků týdně. Pochopitelně se bavíme o americkém trhu, kde je kvalita pokrytí nejvyšší. Apple využívá více než 3000 zdrojů pro neustálou aktualizaci, čímž rapidně narůstá přesnost a komplexnost nabízených výsledků. To má za následek přesnější instrukce pro pěší navigaci městskou zástavbou a při pohybu hromadnou dopravou.

apple-maps-ios-8-780x871

Na americkém území mají Apple Mapy zhruba třikrát více uživatelů než mapy od Googlu. Pokud přihlédneme k relativně mladé historii, kalifornský výrobce má rozhodně co oslavovat. Za výraznou dominancí stojí příkladná provázanost s operačním systémem iOS a OS X. Opomenout nesmíme ani aplikace třetích stran, které stále častěji upřednostňují mapy od Applu. Vše podtrhuje pochvala od bývalých pracovníků Googlu, kteří vyzdvihují jednoduchý design s vysokou dávkou pragmatismu a praktičnosti. Apple pochopitelně neusíná na vavřínech a své mapy dále vylepšuje o nové funkce. S tím souvisí řada nedávných akvizic technologických společností, které mají tuto službu posunout na další úroveň.

ios_6_maps_flyover_hero

Dominance Apple Maps na zařízeních s iOS je další ukázkou toho, že Apple patří mezi špičku ve všech angažovaných oborech. Bohužel naše kotlina nepatří mezi dvakrát atraktivní trhy a míra aktualizace mapových podkladů není taková, jak bychom si představovali. Zatím nám tedy nezbývá nic jiného, než spoléhat na řešení od Googlu, které je v regionu střední a východní Evropy stále o krok napřed.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button