AktualityNovinky

Konec spekulacím: Apple prozradil k čemu slouží jeho tajemné dodávky

Před několika měsíci se internetovými médii prohnaly fotografie zachycující tajemné dodávky, které byly vybaveny řadou měřících senzorů. Jakmile se prokázalo, že vozidla jsou v pronájmu kalifornského výrobce, okamžitě došlo k vlně spekulací. Většina z nich mířila k projektu s interním označením Titan, jehož předmětem je údajný vývoj robotického automobilu. Apple však těmto zvěstem udělal přítrž, když vydal oficiální vyjádření osvětlující celou situaci. Na svých oficiálních stránkách uvádí, že skenovací technika slouží pro získání stereoskopických dat, jenž hodlá použít v některé z dalších verzí mapových podkladů.

applevan2

Před několika měsíci jsme podobné snímky tajemných dodávek viděli poprvé. Nyní však známe jejich skutečný účel

Z toho lze snadno vypozorovat snahu společnosti konkurovat Googlu a jeho službě Street View. V tiskové zprávě jsme se dále dozvěděli, že nikdo nemusí mít strach ze ztráty soukromí. Všechny zachycené obličeje kolemjdoucích a registračních značek budou postprodukčně rozmazány. Apple se zřejmě chce zbavit závislosti na podkladech od svých dodavatelů, mezi nimiž například figuruje společnost TomTom. V dohledné době má dojít k zveřejnění mapovaných míst. Doposud se jednalo o třináct blíže nespecifikovaných lokalit na území USA a Anglie.

apple-maps-vans

Apple se tímto krokem pustil do nelehkého úkolu, které si vyžádá nemalé úsilí a především finanční prostředky. Přes veškeré možnosti nebude pro společnost vůbec jednoduché srovnat krok s Googlem, jehož mapy patří mezi současnou špičku. Jedná se tedy o běh na dlouhou trať, jehož cíle se v konečném důsledku nemusíme vůbec dočkat.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button