Novinky

Apple vylepšil Macbook Air, 8GB RAM je ode dneška standardem

Apple dnes v tichosti kromě nových 12″ Macbooků představil také upgrade obílené řady Air. Nejdostupnější laptop v nabídce jablečné společnosti tak od dnešnch dnů přináší 8 GB operační paměti již v základu. Vylepšení se týká jen většího, 13″ palcového modelu, který byl až do dnešních dnů v základní konfiguraci dostupný pouze se 4 gigabity paměti RAM, přičemž za vybavenější model bylo nutno připlácet nemalé částky. To se však mění. Od dnešního dne totiž MacBook Air disponuje pouze 8GB operační pamětí.

2015-macbook-air

Apple už tak možnost upgradu na vyšší operační paměť vypustil úplně. MacBook Air 13″, který by nabízel 16 GB RAM proto nekoupíte. Přesto si však myslíme, že 8 gigabitů je pro tento typ notebooku naprosto dostačující. Jak bývá u jablečných notebooků zvykem, paměť si nelze vylepšit ani uživatelsky. Paměťové moduly jsou totiž k základní desce napevno připájené. V případě menšího, 11″ provedení se příliš věcí nemění. Nejměnší notebook v nabídce Applu tak bude i nadále dodáván s 4 gigabity operační paměti, s tím, že výkonnější provedení bude k dispozici za příplatek.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button